Sale!
OPPO A58 (Glowing Black, 6GB RAM, 128GB Storage) | 5000 mAh Battery and 33W SUPERVOOC | 6.72″ FHD+ Punch Hole Display | Dual Stereo Speakers with No Cost EMI/Additional Exchange Offers
Original price was: ₹18,999.00.₹13,999.00Current price is: ₹13,999.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Tecnical Details |
|---|---|
| OS | Android 13.0 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 16 x 7.3 x 0.8 cm; 192 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | CPH2577 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Dual SIM, Fingerprint Sensor |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 1080p |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Glowing Black |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | SIM Tray Ejector, Adapter, Screen Protector, Phone Case, USB Cable |
| Manufacturer | OPPO MOBILES INDIA PVT |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 192 g |












Reviews
There are no reviews yet.