Sale!
Samsung Galaxy M32 Prime Edition (Black, 6GB RAM, 128GB)
Original price was: ₹18,999.00.₹15,999.00Current price is: ₹15,999.00.
Offer Alert
Bajaj EMI Card offer: Get Travel vouchers up to Rs. 5000/-* TnC apply*
Finance Options: Bajaj Finserv EMI, Axio EMI, KreditBee, Mobikwik, Ring Pay Later & CashE EMI
Shipping Details: Dispatch in less than 36 hours and delivery in 3-7 working days.
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Specification |
|---|---|
| OS | Android 12.0 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 0.9 x 7.4 x 15.9 cm; 196 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-M325FZKCINU |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, Cellular, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | GSM;3G;WCDMA;4G LTE;FDD;TDD |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Camera Samsung Pay Mini;Knox 3.7 with Secure Folder;AltZ Life: Quick Switch and Content Suggestions |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 1080p |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Prime Black |
| Battery Power Rating | 6000 |
| Whats in the box | Handset, 15W Fast Charging Adapter,SIM Tray Ejector,USB Cable, User Manual |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 196 g |











Reviews
There are no reviews yet.