Sale!
Samsung Galaxy M14 5G (ICY Silver, 4GB, 128GB Storage)
Original price was: ₹17,990.00.₹15,490.00Current price is: ₹15,490.00.
Offer Alert
Bajaj EMI Card offer: Get Travel vouchers up to Rs. 5000/-* TnC apply*
Finance Options: Bajaj Finserv EMI, Axio EMI, KreditBee, Mobikwik, Ring Pay Later & CashE EMI
Shipping Details: Dispatch in less than 36 hours and delivery in 3-7 working days.
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Specification |
|---|---|
| OS | Android 13.0 |
| RAM | 4 GB |
| Product Dimensions | 0.9 x 7.7 x 16.7 cm; 206 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-M146B |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Dual SIM, Expandable Memory, Always On Display, Mobile Hotspot Capability, Built-In GPS |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 1080 x 2408 |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Icy Silver |
| Battery Power Rating | 6000 |
| Whats in the box | Type-C Data Cable, Quick Start Guide, Sim Ejection Pin |
| Manufacturer | SAMSUNG |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 206 g |













Reviews
There are no reviews yet.