Sale!
realme narzo N55 (Prime Black, 6GB+128GB)
Original price was: ₹14,999.00.₹11,499.00Current price is: ₹11,499.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Specification |
|---|---|
| OS | Android 13.0 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 16.6 x 7.6 x 0.8 cm; 190 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | RMX3710 |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Fast 33W SuperVOOC charging, Super High-res 64MP primary AI camera |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Smartphone |
| Colour | Prime Black |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | Quick Guide, Handset, Important Info booklet with Warranty Card, Adapter, USB Cable |
| Manufacturer | OPPO Mobiles India Pvt Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 190 g |













Reviews
There are no reviews yet.