Sale!
Realme Narzo N53 (Gold, 4GB, 64GB Storage)
Original price was: ₹10,999.00.₹9,499.00Current price is: ₹9,499.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Technical Details | Specification |
|---|---|
| Brand | Xiaomi |
| Model | Realme Narzo N53 |
| RAM | 4GB |
| ROM | 64GB |
| “Display “ | 17.13cm (6.74”) 90Hz Display |
| Camera | 50MP AI Camera |
| “Charging & Battery “ | ” 33W SUPERVOOC Charge 5000mAh(Typ) Massive Battery 4880mAh(min) Battery Capacity Includes a 11V/3A Charging Adapter” |
| “Cellular & Wireless “ | 2 Nano Card Slots + 1 Micro SD Slot |
| Size & Weight | |
| Length | 167.3mm |
| Width | 76.7mm |
| Depth | 7.49mm |
| Weight | 182g |
| Sensors | Magnetic Induction Sensor |
| Light Sensor | |
| Proximity Sensor | |
| Gyro-meter Sensor | |
| Acceleration Sensor |










Reviews
There are no reviews yet.