OnePlus 11 5G Titan Black (16GB+256GB)
₹61,999.00
Offer Alert
Bajaj EMI Card offer: Get Travel vouchers up to Rs. 5000/-* TnC apply*
Finance Options: Bajaj Finserv EMI, Axio EMI, KreditBee, Mobikwik, Ring Pay Later & CashE EMI
Shipping Details: Dispatch in less than 36 hours and delivery in 3-7 working days.
Country of Origin: India
Description
| Technical Details | Specification |
|---|---|
| In The Box | Phone, Data cable, SIM ejector tool, Protective case, Quick Guide |
| Model Number | CPH2487 |
| Model Name | 11R 5G |
| Color | Black |
| Browse Type | Smartphones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | No |
| Touchscreen | Yes |
| OTG Compatible | Yes |
| Display Features | |
| Display Size | 17.02 cm (6.7 inch) |
| Resolution | 2772×1240 |
| Os & Processor Features | |
| Operating System | Android Oxygen OxygenOS based on Android 13 |
| Processor Core | Octa Core |
| Primary Clock Speed | 3.2 MHz |
| Memory & Storage Features | |
| Internal Storage | 256 GB |
| RAM | 16 GB |
| Camera Features | |
| Primary Camera | 50MP Rear Camera |
| Dual Camera Lens | Primary & Secondary Camera |
| Connectivity Features | |
| Network Type | 5G |
| Supported Networks | 5G |
| Battery & Power Features | |
| Battery Capacity | 5000 mAh |













Reviews
There are no reviews yet.