Sale!
Nokia 5710 XpressAudio (White)
Original price was: ₹6,499.00.₹5,140.00Current price is: ₹5,140.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Tecnical Details |
|---|---|
| In The Box | Handset, Battery, Charger, Earpods ,User Guide |
| Model Number | 5710 XpressAudio |
| Model Name | 5710 XpressAudio |
| Color | White |
| Browse Type | Feature Phones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | Yes |
| Touchscreen | No |
| OTG Compatible | No |
| Additional Content | EarBuds |
| Display Features | 6.1 cm (2.4 inch) |
| Display Size | 6.1 cm (2.4 inch) |
| Resolution | 240 x 320$$pixels |
| Os & Processor Features | 1 GHz |
| Primary Clock Speed | 1 GHz |
| Memory & Storage Features | 128 MB |
| Internal Storage | 128 MB |
| RAM | 48 MB |
| Memory Card Slot Type | Dedicated Slot |
| Camera Features | 0.3MP Rear Camera |
| Primary Camera | 0.3MP Rear Camera |
| Connectivity Features | 4G VOLTE |
| Network Type | 4G VOLTE |
| Supported Networks | 4G VoLTE |
| Other Details | 1450 mAh |
| SIM Size | Nano |
| Battery & Power Features | 1 Year Manufacturer Warranty for Device and 6 Months Manufacturer Warranty for In-box Accessories Including Battery from the Date of Purchase |
| Battery Capacity | 1450 mAh |
| Dimensions | |
| Weight | 129.3 g |
| Warranty | |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty for Device and 6 Months Manufacturer Warranty for In-box Accessories Including Battery from the Date of Purchase |











Reviews
There are no reviews yet.