Sale!
Nokia 105 Single SIM (Black)
Original price was: ₹1,599.00.₹1,540.00Current price is: ₹1,540.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Specification |
|---|---|
| RAM | 4 GB |
| Product Dimensions | 14.2 x 49.2 x 119 cm; 74.04 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | 105 TA-1203 SS |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | USB |
| GPS | AGPS |
| Special features | Radio |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 240 x 320 |
| Other camera features | No Camera |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Black |
| Battery Power Rating | 800 |
| Whats in the box | 1 Cellular Phones, 1 Battery, 1 Charger and 1 User guide |
| Manufacturer | Rising Star Mobiles India Private Limited |
| Country of Origin | India |
| Imported By | HMD India |
| Item Weight | 74 g |














Reviews
There are no reviews yet.