Sale!
Infinix Note 30 5G (256 GB) (8 GB RAM) (Sunset Gold)
Original price was: ₹19,999.00.₹16,550.00Current price is: ₹16,550.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Specification |
|---|---|
| OS | ?Android |
| RAM | ?256 GB |
| Package Dimensions | ?20.4 x 10.4 x 6.6 cm; 5 Grams |
| Batteries | ?1 A batteries required. (included) |
| Item model number | ?X6711 |
| Wireless communication technologies | ?Cellular |
| Connectivity technologies | ?Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| Special features | ?Front Camera, Camera |
| Other display features | ?Wireless |
| Device interface – primary | ?Touchscreen |
| Resolution | ?1080p Full HD |
| Other camera features | ?Front |
| Form factor | ?Palm Hended |
| Colour | ?SUNSET GOLD |
| Battery Power Rating | ?5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | ?Handset, Adaptor, USB Type-C Cable, TPU Case, Sim Ejector Pin, Quick Start Guide, Warranty Card, Xclub Card |
| Manufacturer | ?INFINIX |
| Country of Origin | ?India |
| Item Weight | ?5 g |













Reviews
There are no reviews yet.