Sale!
Infinix HOT 30i (White , 128 GB) (8 GB RAM)
Original price was: ₹11,999.00.₹8,999.00Current price is: ₹8,999.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| OS | Android |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Package Dimensions | 18.6 x 9.6 x 5 cm; 420 Grams |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, USB |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Front Camera, LED Flash, Camera |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Front |
| Form factor | Palm Hended |
| Colour | White |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | Handset, Adaptor, USB Type-C Cable, TPU Case, SIM Ejector Pin, Quick Start Guide, Warranty Card, Xclub Card |
| Manufacturer | ISMARTU INDIA PRIVATE LIMITED |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 420 g |












Reviews
There are no reviews yet.