Sale!
SAMSUNG GALAXY M13 5G (Midnight Blue, 128 GB) (6 GB RAM)
Original price was: ₹17,999.00.₹13,499.00Current price is: ₹13,499.00.
Offer Alert
Bajaj EMI Card offer: Get Travel vouchers up to Rs. 5000/-* TnC apply*
Finance Options: Bajaj Finserv EMI, Axio EMI, KreditBee, Mobikwik, Ring Pay Later & CashE EMI
Shipping Details: Dispatch in less than 36 hours and delivery in 3-7 working days.
Country of Origin: India
Description
| Technical Details | Specification |
|---|---|
| OS | Android 12.0 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 0.9 x 7.7 x 16.5 cm; 207 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-M135FDBQINS |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | GPS,Glonass,Beidou,Galileo |
| Special features | Auto Data Switching, Upto 12GB RAM with RAM Plus, Octa Core Processor, Fingerprint Sensor |
| Colours displayed | 401 PPI with 16M Color |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Slate |
| Colour | Midnight Blue |
| Battery Power Rating | 6000 |
| Whats in the box | Handset,Sim Ejection Pin, User Guide,Adapter, Type A to C Cable |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 207 g |












Reviews
There are no reviews yet.