Sale!
Samsung Galaxy A04s (Black, 4GB RAM, 64GB Storage)
Original price was: ₹15,490.00.₹12,999.00Current price is: ₹12,999.00.
Offer Alert
Bajaj EMI Card offer: Get Travel vouchers up to Rs. 5000/-* TnC apply*
Finance Options: Bajaj Finserv EMI, Axio EMI, KreditBee, Mobikwik, Ring Pay Later & CashE EMI
Shipping Details: Dispatch in less than 36 hours and delivery in 3-7 working days.
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Tecnical Details |
|---|---|
| OS | Android 12.0 |
| RAM | 64 GB |
| Product Dimensions | 0.9 x 7.7 x 16.5 cm; 195 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-A047FZKGINS |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Mobile Hotspot Capability |
| Display technology | AMOLED |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Resolution | 720 x 1600 |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Black |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | Type C Data Cable, Travel Adapter,Quick Start Guide, Ejection Pin |
| Manufacturer | Dixon Technologies (India) Ltd.,Plot No.6, Sector-90,Noida, Gautam Buddha Nagar, U.P. India-201305 |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 195 g |












Reviews
There are no reviews yet.