Sale!
POCO M6 Pro 5G (Forest Green, 128 GB) (6 GB RAM)
Original price was: ₹18,990.00.₹14,190.00Current price is: ₹14,190.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Tecnical Details |
|---|---|
| OS | Android 13.0 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 16.86 x 7.63 x 0.82 cm; 199 Grams |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | MZB0EQKIN |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, Cellular, Wi-Fi |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Front Camera, Dual Camera, Camera |
| Display technology | LCD |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Front |
| Form factor | Bar |
| Colour | Forest Green |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | Handset, 22.5W Charger, USB Type-C Cable, Sim Eject Tool, Protective Case, Quick Start Guide, Warranty Card |
| Manufacturer | Xiaomi Technology India Pvt. Ltd. |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 199 g |













Reviews
There are no reviews yet.