Sale!
Poco C55 (Power Black, 64 GB) (4 GB RAM)
Original price was: ₹11,999.00.₹8,969.00Current price is: ₹8,969.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| OS | Android 13.0 |
|---|---|
| RAM | 4 GB |
| Product Dimensions | 16.49 x 7.68 x 0.9 cm; 192 Grams |
| Batteries | 1 AAA batteries required. (included) |
| Item model number | MZB0E6DIN |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | GLONASS |
| Special features | Rear Camera, Front Camera, Dual Camera |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Rear, Front |
| Form factor | Bar |
| Colour | Power Black |
| Battery Power Rating | 5000 Milliamp Hours |
| Whats in the box | Handset, 10W Adapter, USB Cable, Sim Eject Tool, Quick Start Guide, Warranty Card |
| Manufacturer | Xiaomi Technology India Pvt. Ltd |
| Item Weight | 192 g |














Reviews
There are no reviews yet.