Sale!
POCO C50 (Royal Blue, 32 GB) (2 GB RAM)
Original price was: ₹8,999.00.₹6,980.00Current price is: ₹6,980.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| OS | Android 12.0 |
|---|---|
| RAM | 2 GB |
| Product Dimensions | 7.6 x 16.5 x 0.9 cm; 192 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | MZB0CT7IN |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Touchscreen, Fast Charging Support, Dual SIM |
| Other display features | Wireless |
| Other camera features | Rear, Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Royal Blue |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | Handset, 10W Travel Adapter, USB Cable, Sim Eject Tool, Quick Start Guide, Warranty Card, SIM Tray Ejector |
| Manufacturer | Xiaomi Technology India Pvt. Ltd., Bangalore |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 192 g |














Reviews
There are no reviews yet.