Sale!
Nokia C32 (Beach pink, 128 GB) (4 GB RAM)
Original price was: ₹10,999.00.₹8,499.00Current price is: ₹8,499.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Tecnical Details | Tecnical Details |
|---|---|
| In The Box | Handset, Battery, Charger, Micro USB Cable, Quick Start Guide |
| Model Number | TA 1548 |
| Model Name | C32 |
| Color | Beach pink |
| Browse Type | Smartphones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | No |
| Touchscreen | Yes |
| OTG Compatible | No |
| Display Features | Touchscreen |
| Display Size | 16.56 cm (6.52 inch) |
| Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Os & Processor Features | 3.5 mm |
| Operating System | Android Android v13 |
| Processor Core | Octa Core |
| Primary Clock Speed | 1.6 GHz |
| Memory & Storage Features | 20 Hours |
| Internal Storage | 128 GB |
| RAM | 4 GB |
| Camera Features | For and on behalf of HMD Mobile India Private Limited |
| Primary Camera | 50MP Rear Camera |
| Dual Camera Lens | Primary Camera |
| Connectivity Features | |
| Network Type | 4G |
| Supported Networks | 4G LTE, 4G VoLTE |
| Battery & Power Features | |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Warranty | |
| Warranty Summary | 1-year warranty |












Reviews
There are no reviews yet.