Sale!
iQOO Z6 Lite 5G Stellar Green (With Charger)128 GB Storage (6 GB RAM)
Original price was: ₹19,999.00.₹12,999.00Current price is: ₹12,999.00.
(Inclusive of all taxes)
Country of Origin: India
Description
| Technical Details | Specification |
|---|---|
| OS | Funtouch OS 12 based on Android 12 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 16.4 x 7.6 x 0.8 cm; 194 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | I2208 |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | Fast Charging Support, 1TB Expandable Memory, Dual Camera, Fingerprint Sensor, Dual SIM, GPS, Video Player, Music Player |
| Other display features | Wireless |
| Device interface – primary | Touchscreen |
| Other camera features | Rear Camera: 50MP + 2MP | Front Camera: 8MP |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Bar |
| Colour | Stellar Green |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | Cell Phone, Type-C USB Cable, Warranty Card, Quick Start Guide, SIM Eject Tool, Phone Protective Case |
| Manufacturer | iQOO |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 194 g |














Reviews
There are no reviews yet.