Sale!
Samsung Galaxy M33 5G (Mystique Green, 6GB, 128GB Storage)
Original price was: ₹25,999.00.₹18,999.00Current price is: ₹18,999.00.
Offer Alert
Bajaj EMI Card offer: Get Travel vouchers up to Rs. 5000/-* TnC apply*
Finance Options: Bajaj Finserv EMI, Axio EMI, KreditBee, Mobikwik, Ring Pay Later & CashE EMI
Shipping Details: Dispatch in less than 36 hours and delivery in 3-7 working days.
Country of Origin: India
Description
| Technical Details | Specification |
|---|---|
| OS | Android 12.0 |
| RAM | 6 GB |
| Product Dimensions | 0.9 x 16.5 x 7.7 cm; 215 Grams |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | SM-M336BZGPINS |
| Wireless communication technologies | Cellular |
| Connectivity technologies | Bluetooth, Wi-Fi, USB |
| GPS | True |
| Special features | RAM Plus, Voice Focus, Power Cool Technology |
| Display technology | LCD |
| Other display features | Wireless |
| Resolution | 1080 x 2400 |
| Other camera features | Front |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Form factor | Slate |
| Colour | Mystique Green |
| Battery Power Rating | 6000 |
| Whats in the box | Handset, Ejection Pin,Data Cable,Quick Start Guide |
| Manufacturer | Samsung |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 215 g |
| Manufacturer | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267864 |
| Packer | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267865 |
| Importer | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267866 |
| Customer Care Address | Zebrs India OPC Private Limited, Near Aapni Yojana, Adarsh Market, Bhaleri Road, Churu-331 001, Rajasthan, India. |
| Customer care Phone | 8929207167 |
| Name of Seller | Zebrs India OPC Private Limited |














Reviews
There are no reviews yet.